27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Голокост (всеспалення) – одна з найстрашніших трагедій ХХ століття. У 30-ті роки в Німеччині прийшла до влади нацистська партія, яка оголосила євреїв неповноцінними і заявила, що вони підлягають Голокосту. На практиці це обернулося масовими вбивствами, жертвами яких ставали старі люди, жінки, діти…
Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. 1 листопада 2005 року Генеральна асамблея ООН прийняла Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив 27 січня Днем пам’яті жертв Голокосту. Як повідомляє Український інститут національної пам’яті, у цей день в 1945 році війська першого українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц, який став у сучасному світі символом нацистських злочинів.
"Неможливо розповісти про геноцид, але і замовчувати його не можна". Ці слова належать колишньому в’язню Освенціма Єлі Візелю. Він вижив у таборі смерті, щоб стати письменником та журналістом, а у 1986 році – лауреатом Нобелівської премії миру. Доки жива людська пам'ять, трагедію Голокосту слід згадувати із соромом і жахом. Людство мусить не забувати про мільйони ні в чому не повинних євреїв і представників інших національностей, про чоловіків, жінок і дітей, яких було знищено варварськими методами,в роки другої світової війни.
Підбірка матерілів
Матеріали до Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту
Класна година до Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту
Немає коментарів:
Дописати коментар